Що робити, якщо відеокарта не працює на ноутбуці?

Якщо відеокарта в ноутбуці не працює, вам можуть знадобитися такі дії:

– Перевірте драйвери. Переконайтеся, що у вас інстальовано останні драйвери для відеокарти. Ви можете знайти їх на сайті виробника ноутбука чи відеокарти.
– Перевірте параметри BIOS. Перевірте налаштування BIOS, щоб переконатися, що відеокарта увімкнена та налаштована правильно.
– Перевірте наявність артефактів на екрані. Якщо на екрані з’являються незвичайні кольорові плями, смуги чи інші аномалії, це може бути ознакою проблем із відеокартою. У такому разі необхідно звернутися до фахівця для діагностики та ремонту.
– Перевірте підключення. Переконайтеся, що відеокарта правильно підключена до материнської плати та що кабель або стрічка, що з’єднує відеокарту та дисплей, надійно закріплені.
– Спробуйте використати зовнішній монітор. Якщо на зовнішньому моніторі зображення відображається нормально, то проблема швидше за все пов’язана з екраном ноутбука, а не відеокартою. Якщо ж на зовнішньому моніторі також є артефакти чи ні зображення, то проблема швидше за все пов’язана з відеокартою.
– Замініть відеокарту. Якщо ви переконалися, що відеокарта несправна і не може бути відремонтована, то єдиним рішенням може бути заміна відеокарти. Зверніться до сервісного центру або продавця ноутбука для придбання та встановлення нової відеокарти.

У будь-якому випадку, якщо у вас виникли проблеми з відеокартою на ноутбуці, рекомендується звернутися до фахівця для діагностики та ремонту.