Як дізнатися, що час міняти термопасту на ноутбуці?

Настав час змінювати термопасту на ноутбуці, коли процесор або графічний процесор починають перегріватися, що може призвести до зниження продуктивності або пошкодження компонентів. Ось кілька ознак, на які варто звернути увагу, щоб зрозуміти, що настав час міняти термопасту на ноутбуці:

– Підвищений рівень шуму вентилятора. Якщо вентилятор на ноутбуці почав працювати голосніше, ніж зазвичай, це може бути ознакою того, що процесор перегрівається.
– Висока температура процесора. Якщо температура процесора перевищує рекомендований рівень, це може свідчити про проблему охолодження, включаючи проблеми з термопастою.
– Зниження продуктивності. Якщо ваш ноутбук почав працювати повільніше, ніж зазвичай, це може бути пов’язане з перегріванням процесора через проблеми з охолодженням.
– Періодичні зависання чи вимкнення. Якщо ноутбук періодично зависає або вимикається, це може бути пов’язане з перегріванням процесора.
– Поява артефактів на екрані. Якщо на екрані з’являються артефакти, такі як мерехтіння чи спотворення зображення, це може бути ознакою проблеми з графічною картою через перегрівання.

Якщо ви помітили хоча б одну з цих ознак, то, швидше за все, настав час замінити термопасту на ноутбуці. Щоб бути впевненим у причинах проблеми, ви можете провести діагностику системи охолодження в сервісному центрі або звернутися до професіоналів, щоб вони допомогли визначити, чи потрібно замінити термопасту.