Як самому поміняти термопасту на ноутбуці?

Заміна термопасти на ноутбуці може бути складним завданням, особливо, якщо у вас немає досвіду роботи з комп’ютерною технікою. Якщо ви не впевнені у своїх навичках, краще звернутися до професійного майстра або сервісного центру.

Якщо ви все ж таки вирішили замінити термопасту самостійно, слідуйте цим крокам:

– Підготуйте робоче місце. Розкладіть усі інструменти та запчастини на чистій та плоскій поверхні. Також переконайтеся, що ви працюєте на сухому місці та із заземленою рукою.
– Від’єднайте ноутбук від електричної мережі та зніміть акумулятор. Це забезпечить безпеку під час роботи всередині ноутбука.
– Відкрийте кришку на задній частині ноутбука та знайдіть процесор та відеокарту. Зазвичай вони знаходяться під системою охолодження, яка може бути закріплена до кулера і нагрівальними трубками.
– Від’єднайте кулер від процесора та відеокарти. Зазвичай кулер закріплений на місці за допомогою кількох гвинтів, які потрібно відкрутити.
– Очистіть поверхню процесора та відеокарти від старої термопасти за допомогою ізопропілового спирту та м’якої тканини. Не використовуйте ацетон, бензин або інші розчинники, оскільки вони можуть пошкодити поверхню.
– Нанесіть невелику кількість нової термопасти на поверхню процесора та відеокарти. Зазвичай достатньо нанести тонкий шар у розмірі горошини.
– Знову закріпіть кулер на місці, затягнувши гвинти на місце.
– Закрийте кришку задньої частини ноутбука, встановіть акумулятор та підключіть ноутбук до електричної мережі.
– Увімкніть ноутбук та перевірте температуру процесора та відеокарти за допомогою програми моніторингу системи. Переконайтеся, що температура в нормі та що ноутбук працює стабільно.